Naudojami standartai

Siekta, kad visame pasaulyje būtų naudojamas vienas ir tas pats skaitmeninės televizijos standartas. Tačiau skirtinga TV žiūrėjimo kultūra neleido suvienodinti standartų. Greičiausiai pasaulyje bus naudojami 3-4 standartai, apibrėžiantys televizijos ir duomenų perdavimą skaitmeniniu formatu: Europos DVB, Japonijos ISDB ir Amerikos ATSC. Savo nuosavą standartą (DMB-T/H) planuoja sukurti Kinija. Tai atitinka ir anksčiau sukurtiems ir vis dar šiuo metu vyraujantiems analoginės TV standartams – PAL, SECAM, NTSC

Daugiausiai valstybių pasirinko DVB standartą. Šiaurės Amerika ir Pietų Korėja naudoja ATSC, Japonija ir Brazilija liko su ISDB, o Kinija planuoja paleisti DMB-T/H skaitmenines transliacijas.

skaitmenine.lt portale daugiausia dėmesio bus skirta DVB standartui, kurį pasirinko Lietuva.

DVB standartas

Lietuva (kaip ir praktiškai visos Europos valstybės) skaitmeninės televizijos transliacijoms pasirinko DVB (angl. Digital Video Broadcasting – skaitmeninio signalo transliavimas) standartą. Standartu apibrėžiamas skaitmeninės antžeminės TV, skaitmeninės palydovinės TV, skaitmeninės kabelinės TV, skaitmeninės mobiliosios TV ir skaitmeninės TV per IP tinklus (internetinės, IPTV) transliavimas.

Galingiausia DVB-T televizijos antena

DVB-C (Cable)

Galingiausia DVB-T televizijos antena

DVB-S (Satellite)

Skaitmeninės antžeminės TV

transliavimas aprašytas standartu DVB-T ir DVB-T2 (angl. Digital Video Broadcasting – Terrestrial). DVB-T naudojamas ilgesnį laiką, o atnaujintame DVB-T2 siūlomos naujovės video signalo spaudimui ir autorinių teisių apsaugai. DVB-T televizija šiuo metu diegiama ir Lietuvoje. Lietuvoje naudojamas MPEG-4 AVC/H.264 vaizdo glaudinimo metodas. 2010 metais planus pradėti naudoti DVB-T2 standartą puoselėja D. Britanija ir Serbija. Kitos Europos šalys irgi mąsto apie DVB-T2 panaudojimą raiškiosios TV (HDTV) transliacijoms.

Skaitmeninei palydovinei TV

skirtas standartas DVB-S ir DVB-S2 (angl. Digital Video Broadcasting – Satellite). DVB-S naudojamas ilgesnį laiką, o atnaujintame DVB-S2 siūlomos naujovės video signalo suglaudinimui. Lietuvoje tai kol kas pats populiariausias skaitmeninės TV žiūrėjimo būdas, tačiau iššūkį meta telekomunikacijų bendrovės, teikiančios televizijos paslaugas „kabeliu“ ir vietinėmis antenomis.

Skaitmeninei kabelinei TV

ir skirtas standartas DVB-C (angl. Digital Video Broadcasting – Cable). Skaitmeninė kabelinė televizija tampa vis populiaresnė Lietuvoje. Kalbos netyla ir apie naujai ruošiamą standartą DVB-C2, tačiau jis dar nėra iki galo išbaigtas.

Skaitmeninės mikrobanginės TV

transliavimas nėra griežtai reglamentuotas – skirtingi operatoriai naudoja skirtingus glaudinimo metodus. Dalis operatorių yra pasirinkę DVB-C (angl. Digital Video Broadcasting – Cable), dalis DVB-T (angl. Digital Video Broadcasting – Terrestrial) standartą.

Skaitmeninė transliacija per IP (IPTV)

(telekomunikacijų) tinklus nėra griežtai standartizuota. Didžioji dalis Lietuvos interneto vartotojų turi įsirengę internetą telekomunikacinių bendrovių pagalba, o šiuo metu jau gali tapti ir IPTV skaitmeninės TV žiūrovais.

Mobiliajam ryšiui bus naudojamas DVB-H

(angl. Digital Video Broadcasting – Handheld) standartas. Šios rūšies skaitmeninė televizija jau veikia keliose Europos valstybėse. Lietuvoje žiūrėti nėra galimybės.