Palydovinė televizija DVB-S

Palydovinės televizijos komplektai Lietuvoje įrenginėjami jau seniai ir nors dabar šiek tiek praranda populiarumą, užleisdami vietą naujesnėms televizijos rūšims (IPTV, DVB-T Skaitmeninei TV), tačiau vis dar nenusileidžia siūlomų kanalų skaičiumi ir šioje vietoje yra nepralenkiami.

Bazinė palydovinės televizijos įranga

Paprasčiausia SAT TV įrangos komplektacija reikalinga signalui priimti ir atkoduoti bent iš vieno palydovo.

Skaitmeninės palydovinės (DVB-S) Satelitinė TV antena

Antena (Lėkštė)

Satelitinė antena (“lėkštė”) – parabolės formos prietaisas, surenkantis ir fokusuojantis mikrobangas į vieną tašką.

Didelio skersmens „lėkštės“ šiuo metu jau nebereikia. Lietuva patenka į visų pagrindinių palydovų, transliuojančių Europai, patikimo priėmimo zoną.

Skaitmeninės palydovinės (DVB-S) TV imtuvas

DVB-S Imtuvas

Imtuvas (angl. receiver) – prietaisas, galutinai iškoduojantis iš kosmoso gautus signalus į suprantamus televizoriui.

Palydovines antenos stovas

Palydovines antenos stovas

Laikikliai, lėkštės tvirtinimo bazė ir kiti elementai užtikrinantys saugų ir patikimą antenos pritvirtinimą ant namo sienos ar stogo.

Viasat TV atkodavimo kortelė

Kortelė (angl. smart card)

Kortelė, leidžianti už papildomą mokestį žiūrėti koduotus kanalus.

Dalis TV programų gali būti užkoduotos. Atkodavimui reikia įsigyti specialią kortelę, už kurią reikia arba mokėti abonentinį arba vienkartinį mokestį.

LNB Galvutės priima palydovinės TV signalą

LNB Galvutės

Galvutė (angl. LNB) – prietaisas montuojamas ant palydovinės televizijos antenos, sufokusuotą signalą verčiantis į žemo dažnio elektros signalus.

Norint žiūrėti daugiau nei vieną palydovą

reikalinga papildoma įranga – keletas galvučių ar dubliuotas galvučių blokas.

 

DiSEqC šakotuvas (LNB)

DiSEqC šakotuvas

Aukščiau aptartu atveju įmanoma priimti programas iš vieno palydovo. Jeigu pageidaujama priimti programas iš kelių palydovų, esančių daugmaž toje pačioje ekvatoriaus vietoje, būtina į “lėkštę” montuoti 3-4 galvutes. Atsiranda papildomas elementas – switchas (DiSEqC).

Taip pat, jeigu pageidaujama vienu metu per skirtingus televizorius žiūrėti skirtingas programas, irgi reikalingas switchas ir keli imtuvai ir kelios galvutės.

Toliau plečiant palydovų bei kanalų skaičių

sistemos komplektacija dar sudėtingėja. Prisideda judančios detalės padedančios pagauti skirtingose ilgumose veikiančius palydovus.

 

H-H Motoras

H-H Motoras

Pasukama antena („lėkštė“) – specialus H-H motoras. Tai tvirtinimo elementas leidžiantis tiksliai pasukti lėkštę į vieną ar kitą iš anksto nustatytą palydovą.

Palydovinės TV antenos pozicionierius

Antenos pozicionierius

Jeigu skaitmeninės palydovinės TV žiūrėjimui naudojate H-H motorą arba aktuatorių, greičiausiai reikės ir pozicionieriaus. Pozicionieriaus funkcija – įsiminti kaip atsukti anteną. valdomas atskiru distanciniu pulteliu arba tuo pačiu distanciniu pulteliu, kuriuo valdomas imtuvas (angl. receiver).

LNB Galvučių tvirtinimas

Persukamos galvutės

Šiuo atveju “lėkštė” būna pritvirtinta, tačiau keičiasi galvučių padėtis (pagal TV žiūrovo pageidavimą centruojama reikiama galvutė)

Antenos pasukimo motoras

Lėkštės pasukėjas

Pasukama antena („lėkštė“) – specialu motoru – aktuatoriumi