Kaip naudotis HiTV?

Hi Television arba HiTV yra hibridinės televizijos trumpinys. Pasiekti šios televizijos funkcionalumą galite naudodami nemokamą skaitmeninę televiziją. Savo televizoriaus pultelyje rasite raudoną žalią geltoną ir mėlyną mygtukus kurie yra skirti valdyti HiTV meniu. Šiame puslapyje sužinosite daugiau apie HiTV galimybes todėl naudokite žemiau esančius greituosius mygtukus, kad sužinotumėte, kaip veikia atskiros HiTV platformos funkcijos ir valdikliai pagal Jus dominančią temą.

Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) kartu su nacionalinėmis televizijos ir radijo bendrovėmis bei televizijos gamintojų atstovybėmis šalyje pradėjo teikti naują HbbTV paslaugą.
Pavadinta “HiTV”, ji suteikia žiūrovams prieigą prie LRT, LNK kanalų grupės ir “Lietuvos ryto” televizijos žiniasklaidos kanalų ir portalų, taip pat daugiau kaip 20 radijo stočių.
Paslaugoje taip pat yra EPG ir orų prognozės, o ateityje bus įtraukta daugiau turinio ir funkcijų.
Komentuodamas starto pradžią, Telecentro generalinis direktorius Remigijus Seris sakė: “Daugelis žiūrovų, turinčių išmaniuosius televizorius, jau dabar gali paspausti raudoną mygtuką klaviatūroje ir matyti mūsų hibridinę televiziją, kuri yra nemokama, paprasta ir lengvai valdoma.”
Bendrovės “LG Electronics” namų elektronikos padalinio Baltijos regione vadovas Wonbum Lee pridūrė, kad hibridinė televizija leidžia daug geriau išnaudoti išmaniojo televizoriaus galimybes. Jis taip pat sakė, kad bendrovės tiekiami išmanieji televizoriai jau yra paruošti hibridinei televizijai, o vartotojai gali patys aktyvuoti “HbbTV” meniu.

HiTV aktyvavimas

Jeigu Jūsų išmanusis televizorius yra tinkamai parengtas žiūrėti HiTV – t. y. jis yra prijungtas prie interneto, jame yra suaktyvuota HbbTV funkcija ir TV programas priimate per kambario arba lauko anteną – pastebėsite, kad įjungiant ar perjungiant TV kanalą, apatiniame dešiniajame ekrano kampe kelioms sekundėms išnyra HiTV skydelis (pavaizduotas kairėje esančiame paveikslėlyje).

Išvydę HiTV skydelį TV pultelyje drąsiai spauskite raudoną mygtuką.

Kitų spalvotų mygtukų Jums vėliau prireiks, kai pateksite į pagrindinį HiTV portalo langą.

Greitasis meniu

Po to, kai paspausite raudoną TV pultelio mygtuką, televizoriaus ekrano apačioje atsiras 3 ikonų juosta:

Pagrindinis langas

Taigi pradinėje ikonų juostoje paspaudę ikoną Įrašai, Jūs pateksite į pagrindinį HiTV portalo langą, o iš jo – į funkcinius puslapius bei sritis.

Kaip naudotis pagrindiniu HiTV langu?

Įrašų archyvai

HiTV pagrindiniame lange pasirinkę norimą TV kanalą, pateksite į jo mediateką (įrašų archyvą) ir galėsite sau patogiu metu peržiūrėti laidas, serialus ir kitą TV turinį.

Kaip naudotis mediateka (įrašu archyvu)?

HiTV Laidų įrašai

Laidų įrašai

Suradę norimos peržiūrėti laidos įrašą, pažymėkite jį ir paspauskite OK. Pateksite į naują langą – pasirinktos laidos įrašų sąrašą.

Kaip peržiūrėti pasirinktos laidos įrašus?

HiTV Laidų įrašai
HiTV Laidų įrašai
HiTV Laidų įrašai

HD kanalai

HiTV srityje HD kanalai rasite 5 LNK grupės kanalus (LNK HD,  BTV HD, TV1 HD, InfoTV HD, 2TV HD), kuriuos galite žiūrėti aukštąja raiška (HD).

Kaip per HITV pradėti žiūrėti HD raiška?

Pradėti žiūrėti LNK grupės kanalus HD raiška galite keliais būdais:

1 būdas

Žiūrėdami LNK grupės kanalus LNK, BTV, TV1, InfoTV, 2TV pultelyje paspauskite mėlyną mygtuką.

Jūsų televizoriaus ekrane automatiškai atsidarys naujas langas, kuriame bus pradėta žiūrėto kanalo transliacija HD raiška.

2 būdas

Žiūrėdami bet kurį kanalą pultelyje spauskite raudoną mygtuką. Televizoriuje atsivėrusiame meniu pasirinkite įkoną HD kanalai ir pultelyje paspauskite OK.

Atsidariusiame lange galite peržiūrėti TV kanalų sąrašą. TV pultelio rodyklėmis pasirinkę savo mėgstamą kanalą pultelyje  paspauskite OK.

Ekrane atsidariusiame lange bus pradėta Jūsų pasirinkto kanalo transliacija HD raiška.

3 būdas

Pagrindiniame HiTV portale pasirinkite ikoną HD kanalai. Atsidariusiame lange galite peržiūrėti TV kanalų sąrašą. TV pultelio rodyklėmis pasirinkę savo mėgstamą kanalą pultelyje  paspauskite OK.

Ekrane atsidariusiame lange bus pradėta Jūsų pasirinkto kanalo transliacija HD raiška.

Norėdami grįžti į pagrindinį HiTV langą TV pultelyje spauskite geltoną mygtuką.

Norėdami grįžti į žiūrėtą TV kanalą TV pultelyje spauskite raudoną mygtuką arba EXIT mygtuką, arba tiesiog perjunkite kanalą (pultelio mygtukais aukštyn/žemyn).

HiTV Laidų įrašai

Programų gidas

Elektroninio programų gido (EPG) srityje susipažinsite tiek su dabar rodomomis laidomis, tiek su artimiausių dienų laidų programa.

Kaip naudotis EPG?

HiTV Laidų įrašai

Radijo stotys

HiTV srityje RADIJAS rasite virš 20 populiariausių Lietuvo sradijo stočių, kurių klausytis galite tiesiog televizoriaus ekrane.

Kaip klausytis RADIJO?

HiTV Laidų įrašai

Orų prognozė

HiTV srityje ORAI susipažinkite su artimiausių dienų orų prognoze Jūsų pasirinktame mieste.

Kaip naudotis ORŲ PROGNOZE?