Skaitmeninė antžeminė TV (DVB-T)

Vienas iš paprasčiausių – skaitmeninė antžeminė TV (TV žiūrėjimas lauko arba kambarine antena). Signalo kokybė ir matomų programų skaičius iš esmės priklauso nuo to, kaip arti yra TV bokštas su siųstuvu (kuris ir transliuoja TV programas) ir kaip suorientuota pastatyta antena.

Skaitmeninės TV transliacijos Lietuvoje kaip ir daugelyje Europos šalių, apibrėžtos DVB-T standartu (angl. Digital Video Broadcast Terrestial). Šios rūšies skaitmeninę TV galima žiūrėti ir judančiuose objektuose (pvz. važiuojant automobiliu).

Tai vienintelis lietuviškų programų žiūrėjimo būdas, kurį naudojant nereikia mokėti mėnesinio abonentinio mokesčio. Įsirengus reikiamą TV anteną, galima žiūrėti iki 11 nemokamų televizijos programų. Senesniam televizoriui bus reikalingas priedėlis.

Tiek judančiuose, tiek stacionariuose objektuose skaitmeninės televizijos žiūrėjimui naudojamas televizorius (su skaitmeniniu imtuvu) arba TV priedėlis (angl. set-top box). Tai nedidelė “dėžutė”, jungiama prie televizoriaus. Šis specialus imtuvas (angl. set-top box) priima skaitmeninį signalą, jį „išpakuoja“ ir pritaiko televizoriui, t.y. signalą keičia į suprantamą vaizdo bei garso signalą senesniam televizoriui. Kitos naudojamos priemonės yra tokios pačios kaip ir analoginės skaitmeninės TV žiūrėjimui (antena, televizorius ir kabeliai). Koduotų programų žiūrėjimui turi būti naudojama dekodavimo kortelė (angl. smart card). Šią kortelę galima įsigyti už papildomą vienkartinį arba abonentinį mokestį.